Projekts Saliktām ģimenēm - konsultācijas un semināri

Salikta ģimene- ģimene, kurā aug bērni no vecāku iepriekšējām attiecībām. 

Saliktās ģimenes


Dzīvot saliktā ģimenē dažkārt var šķist ļoti grūti un izaicinoši, tā it kā Tev vienlaicīgi būtu jāžonglē ar n-to skaitu bumbiņām. Ar partnerattiecībām, ar būšanu vecākam, ar attiecību kārtošanu ar bijušo, ar attiecībām, kas veidojas ar partnera bērniem, un partnera bijušo, ar vecvecākiem un radiem.... Šo attiecību saišu ir daudz un žonglējot, visticamāk kādā brīdī piemirsti par sevi un savām vajadzībām. Partnerība, kura bija galvenais iemesls šai avantūrai, aizslīd otrajā plānā un saliktās ģimenes pamats šķiet kļūst nedrošs. Un ja vēl šajā ģimenē ienāk jūsu kopīgais bērns, ballīte turpinās ar dažādām lielākam un mazākām krīzēm.

Neglītā patiesība, par ko maz tiek runāts ir tāda, ka katra otrā laulība Latvijā tiek šķirta un šī situācija turpinās desmitgadēm, kā rezultātā gana daudz bērnu aug kopā ar vecāka jauno partneri jaunās attiecībās, vai piedzīvo, ka kādam no vecākiem ir jaunas attiecības.  Un, diemžēl, otrās un trešās laulības, ja tajās līdzi nāk bērni,  dēļ papildus izaicinājumiem, kas veidojas šajās attiecībās, ir pakļautas lielākai šķiršanās iespējamībai. Tomēr, kas mūs dzen ticēt un cerēt, ka šoreiz izdosies? Visticamāk, vajadzība pēc tuvām, siltām un ģimeniskām attiecībām, kas ir veselīgas personības un sabiedrības pamats. Tādēļ veidojot šo projektu un piedāvājumu es aicinu skatīties uz to daļu, kas ir spēcīga saliktajās ģimenēs. Ko tajās iespējams mācīties un kādu pārliecību mēs kā vecāki varam nodot tālāk nākamajām paaudzēm.

Piedāvāju individuālās konsultācijas, seminārus un atbalsta grupas pieaugušajiem, kuri veido salikto ģimeni, audzina savus vai partnera bērnus no iepriekšējām attiecībām un saskaras ar šādām grūtībām:

 • Neskaidrības par kārtību saliktajā ģimenē, kuram ir kāda vieta;
 • Izjūt spiedienu uz partnerattiecībām, ikdienā tās paliek otrajā plānā kā sekundāras;
 • Neviennozīmīgas attiecības ar bijušajiem partneriem (savu vai otras puses) un ar to saistītās emocijas;
 • Diskomforts un nesaprašanās ar partnera bērniem;
 • Mēdzat salīdzināt esošo partneri, attiecības ar to, kas bijis iepriekš, piešķirot vērtējumu labāk/sliktāk;
 • Šķiet ka uzticaties partnerim, bet tomēr ne līdz galam;
 • Jūsu ideālā vīzija par to kā būs dzīvot šajās attiecībās un to kā tas ir realitātē, būtiski nesakrīt;
 • Jūs sāk dažkārt apmeklēt doma, ka laimīgas attiecības un mīlestība laikam vispār nav par jums. 

Individuālās konsultācijas

Individuālās konsultācijas laikā jūs:

 • Labāk izpratīsiet savu šo attiecību izaicinājumu saturu, par ko tie ir. Cik tālu tie ir par jums un cik par partneri.
 • Spēsiet izkāpt no situācijas un paskatīties uz to no malas kā neatkarīgais novērotājs, kas dod vietu jauniem atklājumiem gan par sevi, gan partnerattiecībām kopumā;
 • Nonāksiet pie konkrētiem risinājumiem un vairosiet savu iekšējo paļaušanos un mieru.

pieteikties konsultācijai

Semināru cikls “Saliktās ģimenes. Kā veidot attiecības?”

6 tikšanos cikls 2 reizes mēnesī, piektdienās no plkst. 18:00-21:00:

Datumi: (tiks izsludināti, kad grupa būs nokomplektēta)

Šis semināru cikls ir vieta, kur risināt visus sasāpējušos jautājumus saistībā ar dzīvi saliktā ģimenē. Šī būs slēgta, konfidenciāla vide, kur dalībnieki var augt un mainīt savas dzīves. Šis semināru cikls ir piemērots cilvēkiem, kuri ir saskārušies ar dzīvi otrajās un trešajās laulībās/kopdzīvēs, un kuru ilūzijas par laimīgu kopdzīvi sāk brukt. Statistika rāda, ka otrajās/trešajās laulībās/kopdzīvē iespēja piedzīvot šķiršanos divkāršojas un tas lielā mērā saistīts ar papildus sarežģījumiem, kas veidojas dēļ iepriekšējām attiecību sistēmām. Šajos gadījumos slodze ir dēļ tā, ka jāmācās rēķināties un sabalansēt attiecības ar saviem un partnera bijušajiem, bērniem no iepriekšējām attiecībām, vecāku un ģimenes viedokļiem, sabiedrības uzskatiem, kā arī pavisam ikdienišķām tehniskām un materiālām lietām.

Tēmas, kas tiks risinātas grupas ietvaros:

 • Sistēmiskie principi un kārtība saliktajā ģimenē. Kā katrs var atrast savu vietu šajā sistēmā?  
 • Partnerattiecības kā saliktās ģimenes pamats. Kā noturēt tās fokusā? Kas veido partnerattiecības, svarīgākās krīzes un iespējamā izaugsme.
 • Mantotie attiecību scenāriji. Iepriekšējo paaudžu nodotie scenāriji un pārliecības par attiecībām, to ietekme uz esošajām un iepriekšējām attiecībām;
 • Zaudētie, abortētie bērni,  ietekme uz attiecībām.
 • Iepriekšējo attiecību bagāžas ventilēšana. Kā veiksmīgi un pa īstam pabeigt iepriekšējās attiecības, lai to rēgs nevīd pār esošajām? Mācības attiecībās ar “bijušajiem”;
 • Es un manas robežas. Es un partnera bērni. Kā nekonkurēt ar partnera bijušo un negaidīt, ka partneris kļūs par vecāku maniem bērniem?
 • Manas saliktās ģimenes vīzija un vērtības. Solis pretī laimīgākām attiecībām.  

Dalībnieku ieguvumi:

 • Iegūsi lielāku sirdsmieru un ieraudzīsi, ka problēmas ar kurām saskaries savā saliktajā ģimenē nav tik ļoti unikālas, kā sākumā šķiet.
 • jaunas zināšanas par ģimenes sistēmām un attiecībām tajās,
 • vērtīgas atklāsmes par partnerattiecībām un dzīvi saliktajā ģimenē.
 • Ieraudzīsi dažādus attiecību scenārijus un iespēju atpazīt tos, kuri pārņēmuši Tevi savā varā.
 • iegūsi sistēmisko sakārtojuma dalībnieka pieredzi un iespēju veikt savas situācijas sistēmisko sakārtojumu;
 • veidosi jaunu redzējumu un pārliecību, ka ģimeniskas, siltas un draudzīgas attiecības saliktajā ģimenē ir iespējamas;
Kopumā atbalsta grupa ir vieta, kur satikt cilvēkus, kuri piedzīvo līdzīgas grūtības un savstarpēji daloties ar pieredzi, rast jaunus risinājumus.

Metodes: Metodes: sistēmiskā teorija un individuālie sakārtojumi, uz attiecībām pārī vērsts koučings. Katrā nodarbībā būs teorijas daļa, vingrinājumi un 1-2 individuālie sistēmiskie sakārtojumi.

Grupu vada Santa Leiboviča

Grupas sākums: ....
Formāts: slēgta grupa, kas nozīmē, ka pēc grupas nokomplektēšanas jauni dalībnieki grupas darbības laikā netiks pieņemti.
Norises vieta:  Rīga, pirms grupas sākuma vieta tiks atsevišķi izziņota.
Maksa pa vienu nodarbību: € 50,-. Maksājot par visām nodarbībām uzreiz € 250,- Pārim viena nodarbība €75,-

Pieteikties grupai var rakstot e-pastā uz [email protected] .

Vietu skaits ir ierobežots, grupa maksimāli tiks aicināti 8 dalībnieki. Grupai nokomplektējoties reģistrācija tiek slēgta. Reģistrācijas maksa 25 eur, ja dalībnieks neierodas uz pirmajām divām nodarbībām, netiek atgriezta. Visi jautājumi un sīkāka info sazinoties personīgi.